Bitcoin kusi zyskami, ale jeszcze nie do końca mu ufamy. Co Polacy sądzą o kryptowalutach?

Kryptowaluty – na czele z Bitcoinem – to temat kontrowersyjny i wywołujący intensywną dyskusję, przede wszystkim wśród inwestorów, polityków i mediów. Zwolennicy mówią o płatnościach przyszłości, uniezależnieniu od banków. Przeciwnicy straszą bańkami spekulacyjnymi i widmem bankructwa. A co o kryptowalutach sądzą Polacy? Odpowiedzi dostarcza najnowszy raport1 SW Research zrealizowany na zlecenie Luno, globalnej platformy zakupu … Czytaj więcej »

Revolution is coming!, czyli II BlockchainTech Congress.

Co do tego jest pewność: Przed nami rewolucja! Światowa gospodarka zmienia się w zadziwiająco szybkim tempie. Pierwszym wielkim skokiem w przyszłość było upowszechnienie Internetu, teraz mówimy o nowatorskim procesie opartym na łańcuchu bloków. Ten szybki i dynamiczny postęp pociąga za sobą gruntowną  zmianę funkcjonowania całego biznesu. Tak jak nie wyobrażamy sobie teraz świata bez internetu, … Czytaj więcej »

Posiedzenie Rady Programowej II edycji BlockchainTech Congress

W dniu 28  czerwca 2018 r. w The Westin Warsaw Hotel w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Programowej II edycji BlockchainTech Congress. Norbert Biedrzycki, Przewodniczący Rady Programowej, Digital Vice President, McKinsey & Company, nadawał kierunek i dynamikę rozmowie poświęconej ustaleniu zakresu merytorycznego jesiennej edycji spotkania. Uroczyste otwarcie, wspólne dla BlockchainTech Congress i odbywającego się równolegle … Czytaj więcej »

“Przed nami rewolucja”, czyli pierwsza edycja BlockchainTech Congress!

W dniach 27-28 marzec 2018 w Westin Warsaw Hotel odbył się pierwszym tak wielki kongres poświęcony technologii blockchain w tej części Europy. Debiutancka edycja BlockchainTech Congress przyciągnęła 676 uczestników w ciagu dwóch dni. Na wstępie goście konferencji mieli możliwość wysłuchania profesjonalnego i angażującego wystąpienia Cateriny Ferrara, Blockchain Ladies Founder, ICO Advisor & Community Manager. Była … Czytaj więcej »